MAKİNELER SARF MALZEMELERİ

ŞİRKET PROFİLİ

 

 


 
Sorma Group merkezi , Italya’nın önemli meyve sebze merkezlerinden biri olan Cesena şehrindedir.
   

Sorma Group organizasyonumuz :

- Sorma markalı otomasyon sistemlerinde 120 çalışan
- Netpack markalı paketleme bölümünde 130 çalışan
- Üretim faaliyetleri yürüten 6 yabancı ortak
- Dünya üzerindeki önemli sebze meyve merkezlerindeki distribütörler.

 

Tarihçemiz
 

 

                    SORMA  S.p.A. ile 1970’lerde zamanının en dinamik ,yenilikçi ve farklı gruplarından biri olarak İtalya’n meyve ve sebze piyasasında önemli bir yere sahip olduk.Grubumuzun “Tonluk kasa damperi” “Paletleme ve palet boşaltma” gibi bir çok önemli makinenin yapımı da bu döneme dayanmaktadır.

                     1980’lere gelindiğinde şirketimiz sebze ve meyve sektöründe yeniliğe açılan kapıların paketleme sektöründe olduğunu fark etmiş bu da ilk SORMA paketleme ve tartma makinelerindeki başarılarımızın başlangıç ışığı olmuştur.

 

 

                       Gelişen teknoloji ile beraber 1990’larda şirketimiz Netpack’in kurulmasıyla paketleme materyalleri alanında,kurulan pek çok ortak şirketin katılımıyla da yurtdışı aktivitelerinde genişlemeye başlamıştır.

2000 yılından sonra şirketimiz  bir endüstri lideri olarak her zaman büyüme odaklı bakış açısı strateji belirlemedeki başarısı,geleneksel müşteri/üretici ilişkisinden çok müşteriyle bir bütün ve ortaklık kurarak aynı büyüme hedeflerini sürdürmektedir. Bugün dünya çapında 48 ülkede (Kendi ofisleri ve distribitörlerle) temsil edilen Sorma Grup 2003 yılı Mayıs ayı itibari ile Sorma Türkiye’yi kurarak büyümeye devam etmektedir.

 

Sorma Türkiye , % 100 yabancı sermayeli bir şirket olarak dünya çapındaki stratejilerimizi Türkiye’deki müşterilerimizle beraber gerçekleştirmek amacıyla kurulmuştur.